„Rozczarowujące“ – Prezes Ripple krytykuje planowany przez Indie zakaz kryptograficzny.

Brad Garlinghouse krytykuje rząd indyjski za planowanie ewentualnego zakazu kryptologicznego.

Według doniesień medialnych, rząd indyjski ma pracować nad nowym projektem ustawy, który zakazałby stosowania kryptonimowych walut w drugim co do wielkości zaludnieniu kraju na świecie.

Zgodnie z raportem Bloomberga z 15 września, indyjski rząd federalny planuje projekt ustawy, która ponownie wprowadzi zakaz stosowania walut kryptograficznych, po tym jak ogólny zakaz został uchylony w sądzie sześć miesięcy temu. Według anonimowych źródeł, rząd Indii chce promować rozwój technologii łańcuchów blokowych, ale nie związanego z tym kryptohandlingu.

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny głównego dostawcy usług płatności kryptograficznych Ripple’a, określa planowany zakaz jako „rozczarowujący“, ponieważ kryptońskie waluty mają potencjał, by znacząco pomóc zubożałej ludności kraju.

W maju prawie 190 milionów ludzi w Indiach nie miało dostępu do usług bankowych. W związku z tym nie posiadali oni rachunków bankowych ani innych produktów finansowych. Niektórzy eksperci uważają, że waluty kryptograficzne takie jak Bitcoin (BTC) mogą być sposobem na stworzenie finansowych „podstaw“, oferując łatwe sposoby inwestowania i oszczędzania.